Історія ліцею

СПТУ-19 м. Києва створене в 1984 році з метою підготовки кваліфікованих робітників для базового комунального об’єднання “Київміськбудматеріали”. Згідно наказу Головного управління науки і освіти (ГУНО) № 451 від 19.12.1994 року СПТУ-19 перейменовано в ПТУ-19.      

За роки існування училище підготувало більше 9000 кваліфікованих робітників для підприємств м. Києва та Київської області. З 1997 року училище ввійшло в Асоціацію підприємств “Київміськбудматеріали”, створеної розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 739 від 03.06.97 р.   Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 143 від 19.03.2003 року ПТУ-19 м. Києва перейменовано в Київський професійний ліцей будівництва і комунального господарства. На сучасному етапі розвитку незалежної України перед ліцеєм стоїть актуальне завдання постійного оновлення змісту професійної освіти в зв’язку з появою нових інформаційних технологій, новітніх технологій будівництва.  

 Ліцей працює по:

– забезпеченню виконання національної доктрини розвитку освіти;

– забезпеченню доступності якісної освіти, утвердження її національного характеру, організації навчально-виховного процесу відповідно до сучасних науково-технічних досягнень;

– зміцненню навчально-матеріальної бази, здійсненню комп’ютеризації навчального процесу, впровадженню нових технологій;

– підготовці на ринок праці конкурентоспроможних фахівців;– укладанню довгострокових угод з підприємствами та організаціями, для яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників.   

Ліцей здійснює підготовку кваліфікованих робітників за таким професійним спрямуванням: 

1. Будівництво:– опоряджувальник будівельний;

– монтажник гіпсокартонних конструкцій;– монтажник санітарно-технічних систем і устаткування;– електрозварник ручного зварювання;– зварник   

2. Підприємства будівельних матеріалів та інші:– оператор комп’ютерного набору;– обліковець з реєстрації  бухгалтерських даних.   

3. Транспорт:– слюсар-електрик з ремонту електроустаткування на автомобільному транспорті;– слюсар з ремонту колісних транспортних засобів;   

4. Побутове обслуговування:

– електромонтажник вторинних ланцюгів.   

Основні підприємства, з якими співпрацює ліцей:   

ХК “Київміськбуд”:     

– ВАТ “Київміськбуд – 3” (спеціалізоване будівельне управління СБУ-31);     

– ВАТ “Київміськбуд – 6” (будівельне управління БУ – 27);     

– ВАТ “Київспецбуд” (будівельно-монтажні управління БМУ – 2, БМУ – 3, БМУ – 4);     

– ВАТ “Київелектромонтаж” (спеціалізовані монтажні управління СМУ – 4, СМУ – 5);     

– АТ “УКРПОШТА”.   

Асоціація підприємств “Київміськбудматеріали”:      – ВАТ “Фірма “Керамблоки”,      – ВАТ “Завод шлакоблочних матеріалів”,      – ВАТ “Комбінат “Будіндустрія”.   При ліцеї створено навчально-практичні будівельні центри:

– на базі компанії “Хенкель-Баутехнік (Україна)”” із застосуванням матеріалів Сeresit та KNAUF
– 
навчально-практичний центр за професією: “Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник.”